Grand power t12

Discutii pe tema autoapararii si a armelor dedicate acesteia.

Re: Grand power t12

Postby admin » Sat Jul 09, 2011 10:50 am

claudiu br. wrote:ati postat cumva manualul de utilizare GP T 12 ?

Pe site-ul http://www.grandpower.ro, la sectiunea Suport/Service
gasesti atat manualul despre care vorbeam, publicat acum o luna aproape dar si un film de prezentare
a pistolului respectiv si cu exemplificarea demontarii/montarii facuta chiar de proiectantul/producator, Dl. Jaroslav Kuracina.
Cu stima
Dan Zaharia

CEO & Founder
Grand Power Romania
+40 732 229 533, Bucharest, Romania, cm@grandpower.ro
admin
Site Admin
Site Admin

Postby admin » Sat Jul 09, 2011 10:58 am

claudiu br. wrote:Salut,am cumparat acum 1 luna un pistol Gp t12 ,pistolul functioneaza ok ,pe certificatul de garantie este specificata doar perioada de 2 ani de zile ,din ce am vazut pe forum garantia este de 5 ani ,este vre-o problema ?
Pistolul si munitia au fost cumparate de la Sc Armacohunting Impex srl din Ploiesti .

Nu ai de ce sa iti faci probleme. Firma respectiva este dealerul nostru pentru marca Grand Power.
Produsul in sine este practic importat si distribuit de noi in Romania si politica de Garantii ce se aplica
este unitara, 5 ani garantie la partile metalice si mecanismele interne, 2 ani garantie la brunaj si la partile din polimer
in conditiile unei utilizari normale.
Probabil ca firma in cauza nu a avut la dispozitie formularele noastre standard de garantie.
Vom lua masurile de rigoare si sper sa nu se repete problema.
Pe de alta parte, oricare din dealerii nostri care in mod manifest nu aplica politica de garantii GPI
la produsele GPI ce le livram lor, nu vor mai primi pe viitor produsele noastre si vom cauta alti dealeri in zona.
Si asta pentru ca garantia in sine NU este data/oferita de vanzatorul final ci de PRODUCATOR iar noi, GPI, avem
grija in calitate de reprezentanti in Romania sa se respecte vointa si politica de garantii a producatorului.
Cu stima
Dan Zaharia

CEO & Founder
Grand Power Romania
admin
Site Admin
Site Admin

Postby claudiu br. » Sat Jul 09, 2011 8:38 pm

Sal !
Mc mult pentru informatiile legate de garantie si manualul de utilizare .
De la reprezentanta din Ploiesti am inteles ca nu am voie sa-l desfac pentru ca ar afecta garantia ,e ok ?
As dori sa stiu daca exista incarcatoar rapid de munitie pentru T12 si cat ar costa unul .
claudiu br.

Postby admin » Sun Jul 10, 2011 5:29 am

claudiu br. wrote:Sal !
Mc mult pentru informatiile legate de garantie si manualul de utilizare .
De la reprezentanta din Ploiesti am inteles ca nu am voie sa-l desfac pentru ca ar afecta garantia ,e ok ?
As dori sa stiu daca exista incarcatoar rapid de munitie pentru T12 si cat ar costa unul .

Hai sa stabilim o problema in mod clar.
Pistoalele din seria Grand Power T12M si T910 pot fi demontate de catre detinatori exact in masura in care
este prezentat in filmul de prezentare pus la dispozitie pe site-ul nostru.
Orice alte "inventii" ce pot aparea in teritoriu nu sunt altceva decat cutume provenite din 15 ani de comercializare
a unor zamakuri care nu se pot numi arme si la care demontarea si montarea la loc poate constitui si provoca probleme.
Repet, demontarea in limitele prezentate in filmul de pe site-ul nostru NU afecteaza garantia daca nu se fac si alte
manevre/operatiuni de "ajustare/reglare" tipic romanesti.:)

Daca mergi pe site-ul nostru, www.grandpower.ro, la sectiunea Magazin online/Accesorii/Optionale
si te duci in pagina noua in stanga la meniu pe Echipamente Tactice, chiar pe prima pagina gasesti
UpLula® Magazine Loader
Costa 140 lei si poate fi utilizat pentru incarcarea magaziilor cu munitii intre .380 si .45ACP trecand prin toate tipurile de munitie
de pistol pentru autoaparare cu rubber / blank sau gaz.
Este un produs proiectat si patentat in Israel, cu patente inregistrate si in USA si Canada. Este utilizat intens de trupele speciale
care nu au timp de pierdut cu reincarcarea si de profesionistii concursurilor de tir care isi ingrijesc mainile si degetele active
la modul cel mai serios si nu isi permit sa aibe bataturi, julituri care sa le limiteze in vreun fel controlul armei sau al tragaciului.
Cu stima
Dan Zaharia

CEO & Founder
Grand Power Romania
admin
Site Admin
Site Admin

Postby blizzard » Wed Aug 24, 2011 12:00 pm

Salut tuturor

M-ar interesa aceasta arma si as vrea sa stiu daca exista cumva munitie pentru T12 (poate alt producator, alt tip compatibil ?) la un pret mai accesibil.
3.8 vad ca este acum, nu ar fi un pret astronomic pentru munitie de autoaparare dar in cazul in care cumpar arma asta va trebui sa folosesc 100-200 cartuse la inceput pentru acomodare in poligon, si apoi probabil din cand in cand alte cateva zeci, caz in care as prefera sa folosesc ceva mai ieftin.

O alta curiozitate ar fi daca pe arma asta se pot monta accesorii gen lanterna tactica/laser etc.
Multumesc
blizzard
Senior Team
Senior Team

Postby admin » Wed Aug 24, 2011 12:26 pm

blizzard wrote:Salut tuturor

M-ar interesa aceasta arma si as vrea sa stiu daca exista cumva munitie pentru T12 (poate alt producator, alt tip compatibil ?) la un pret mai accesibil.
3.8 vad ca este acum, nu ar fi un pret astronomic pentru munitie de autoaparare dar in cazul in care cumpar arma asta va trebui sa folosesc 100-200 cartuse la inceput pentru acomodare in poligon, si apoi probabil din cand in cand alte cateva zeci, caz in care as prefera sa folosesc ceva mai ieftin.

O alta curiozitate ar fi daca pe arma asta se pot monta accesorii gen lanterna tactica/laser etc.
Multumesc

Bun, exista si alti producatori, adica daca noi luam de la AKBC munitia pentru GP, si altii iau de la AKBC tot acelasi calibru, putin "ajustat" ca sa le functioneze pistoalele Steyr, cele cu opritorul acela mare pe teava. Si se pare ca sunt magazine in Bucuresti care dau asa ceva la 3,2 lei. Nu am vazut, stiu insa de la altii care au luat si au incercat. Sunt cu bila mai moale si se cam sparge cu Steyr-ul. Pentru poligon poate merge si pentru T12M - ul nostru numai cu rezultate mai modeste in ceea ce priveste precizia si efectul la tinta.
Pe de alta parte, pe T12M si pe toata gama de arme GP se pot monta tot felul de optionale incepand de la lanterne tactice si pana la aparate de ochire.
Ati putea face o vizita pe www.grandpower.ro pentru edificare. Avem inclusiv toate optionalele in ceea ce priveste holsterele si gun-bags.
Cu stima
Dan Zaharia

CEO & Founder
Grand Power Romania
admin
Site Admin
Site Admin

Postby cipisoft » Tue Sep 06, 2011 2:19 pm

acum vreo doua saptamani am fost nevoit sa folosesc GP T12 intr-o situatie de autoaparare si pot sa va spun ca isi merita banii o sa revin mai incolo cu mai multe detalii.
cipisoft
Senior Team
Senior Team

Postby admin » Tue Sep 06, 2011 2:28 pm

cipisoft wrote:acum vreo doua saptamani am fost nevoit sa folosesc GP T12 intr-o situatie de autoaparare si pot sa va spun ca isi merita banii o sa revin mai incolo cu mai multe detalii.

Daca ai posibilitatea sa dai detalii, cu cat mai curand, cu atat mai bine. Patria recunoscatoare!
Cu stima
Dan Zaharia

CEO & Founder
Grand Power Romania
admin
Site Admin
Site Admin

Postby 7Coline » Tue Oct 25, 2011 8:57 pm

Este compatibil T12 cu catari de la alte pistoale ? Daca da , de la care ? As vrea sa stiu daca catarile astea ar putea fi ajustate pentru T12 http://www.xssights.com/index.php?nID=s ... ID=handgun .
7Coline

Postby admin » Wed Oct 26, 2011 1:18 pm

7Coline wrote:Este compatibil T12 cu catari de la alte pistoale ? Daca da , de la care ? As vrea sa stiu daca catarile astea ar putea fi ajustate pentru T12 http://www.xssights.com/index.php?nID=s ... ID=handgun .

Catarile pot fi ajustate, se ajusteaza accesoriul nu piesa-culata.
Unele din cele in coada de randunica se potrivesc fara probleme, trebuie sa stii numai codul si profilul.
Ori, cum cei de pe pagina respectiva fac focus numai la problema "tritiu" si nu la montura in sine, prea multe nu poti ghici.
Cu stima
Dan Zaharia

CEO & Founder
Grand Power Romania
admin
Site Admin
Site Admin

PreviousNext

Return to Autoaparare